سروش صحت برنده ی سیمرغ بهترین کارگردانی ، در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر شد .

اپلیکیشن اندروید رادیو کورش
۱۳۹۸/۲/۶ جمعه
(0)
(0)
سروش صحت برنده ی سیمرغ بهترین کارگردانی ، در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر شد .
سروش صحت برنده ی سیمرغ بهترین کارگردانی ، در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر شد .

رادیو کورش - مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۵ اردیبهشت ماه با حضور مسئولان سینمایی و هنرمندان سینما ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در تالار وحدت برگزارشد .
در این جشنواره ،سیمرغ زرین بهترین فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میرکریمی دبیر جشنواره و پل شریدر مهمان ویژه این رویداد در کنار داوران بخش سینمای سعادت به فیلم «جوان روسی» به کارگردانی الکساندر زولوتوخین از روسیه اهدا شد.
زولوتوخین کارگردان این اثر در پیامی تصویری که برای جشنواره فرستاده بود گفت: به خاطر اعتمادی که جشنواره به ما داشت تشکر می‌کنم . تیم ما این فیلم را با عشق ساخته است در جهانی که سیاستمداران شعار می‌دهند می‌شود با عشق زندگی کرد.
آیرات یامیلوو فیلمبردار «جوان روس» هم که به نمایندگی از کارگردان اثر سیمرغ زرین این بخش را دریافت کرد گفت: اصلاً انتظار نداشتم از این فیلم آنقدر استقبال شود و جا دارد از داوران و همه مهمانان تشکر کنم .
سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی برای فیلم سینمایی «جهان با من برقص» به سروش صحت از ایران اهدا شد ..
صحت پس از دریافت این جایزه گفت: بسیار هیجان‌زده هستم. در این چند روز به من می‌گفتند این فیلم یک حال خوب دارد و من علت این موضوع فکر کردم. به نظرم دلیلش این است یک کار گروهی بود و حال همه ما خوب بود همه اختلاف نظرها را در کنار هم حل می‌کردیم و دوست بودیم ..
وی افزود: به نظرم اگر این اتفاق در همه جای دنیا بیفتد یعنی با هم دوست باشیم مخالفانمان را بفهمیم، حال خودمان و دنیا خوب می‌شود و آنگاه جهان با ما می‌رقصد مثل الان که جهان با من می‌رقصد .

آئین اختتامیه سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در ساعت ۲۰:۱۵ به پایان رسید.