معرفی نامزدهای جشن آکادمی سینماسینما

اپلیکیشن اندروید رادیو کورش
۱۳۹۷/۶/۱۲ دوشنبه
(0)
(0)
معرفی نامزدهای جشن آکادمی سینماسینما
معرفی نامزدهای جشن آکادمی سینماسینما

رادیو کورش _  آکادمی تازه تاسیس سینما سینمااولین دوره جشن سینمایی‌اش را برگزار می‌کند .

 روابط عمومی آکادمی سینماسینما فهرست نامزدهای این جشن را منتشر کرد؛ فهرستی که در آن فیلم‌های «رگ خواب» و «ائو» با پنج نامزدی و «بدون تاریخ بدون امضا»، «ویلایی‌ها» و «خفه‌گی» با چهار نامزدی پیشتاز هستند. این نامزدها با نظر ۶۰ سینماگر، منتقد و مدرس دانشگاه که در آکادمی سینماسینما حضور دارند، انتخاب شده‌اند. آیین پایانی این جشن سینمایی با ریاست کیانوش عیاری در روز هجدهم شهریور، با حضور اهالی رسانه و سینماگران برگزار خواهد شد.

 

فهرست نامزدهای جشن آکادمی سینماسینما به شرح زیر است:

 

بهترین فیلم:

  • ائو / خانه (اصغر یوسفی نژاد)
  • بدون تاریخ، بدون امضاء (علی جلیلوند)
  • بیدارشوآرزو (کیانوش عیاری)
  • خفه‌گی (فریدون جیرانی)
  • رگ خواب (حمید نعمت الله)
  • کوه (کارلو هینترمان، جراردو پانیچی، رینو اسکیارتا، اریک نیاری)
  • ماجرای نیمروز (سیدمحمود رضوی)

 

بهترین کارگردانی:

  • وحید جلیلوند (بدون تاریخ بدون امضاء)
  • فریدون جیرانی (خفگی)
  • کیانوش عیاری (بیدارشوآرزو)
  • محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)
  • امیر نادری (کوه)
  • حمید نعمت الله (رگ خواب)
  • اصغر یوسفی نژاد (ائو / خانه)

 

بهترین فیلمنامه:

  • معصومه بیات (رگ خواب)
  • احسان بیگلری، پریسا هاشم پور (برادرم خسرو)
  • کامبوزیا پرتوی (فراری)
  • علی زرنگار، وحید جلیلوند (بدون تاریخ بدون امضاء)
  • منیر قیدی، ارسلان کریمی (ویلایی ها)
  • شهرام مکری، نسیم احمدپور (هجوم)
  • اصغر یوسفی نژاد (ائو / خانه)

 

بهترین بازیگر زن:

  • سارا بهرامی (ایتالیا ایتالیا)
  • لیلا حاتمی (رگ خواب)
  • محدثه حیرت (ائو / خانه)
  • الناز شاکردوست (خفگی)
  • طناز طباطبایی (ویلایی ها)
  • ثریا قاسمی (ویلایی ها)
  • فاطمه معتمدآریا (آباجان)

 

بهترین بازیگر مرد:

  • سیامک انصاری (ساعت پنج عصر)
  • حامد بهداد (سد معبر)
  • محسن تنابنده (فراری)
  • کورش تهامی (رگ خواب)
  • شهاب حسینی (برادرم خسرو)
  • نوید محمدزاده (بدون تاریخ، بدون امضاء)
  • ناصر هاشمی (برادرم خسرو)

 

بهترین فیلمساز اول:

  • عبد آبست (تمارض)
  • احسان بیگلری (برادرم خسرو)
  • محمدحسین خردمندان (بیست و یک روز بعد)
  • کاوه صباغ زاده (ایتالیا ایتالیا)
  • پیمان قاسم خانی (خوب بد جلف)
  • منیر قیدی (ویلایی ها)
  • اصغر یوسفی نژاد (ائو / خانه)

 

بهترین فیلم مستند:

  • خوان بی خان (هادی معصوم دوست)
  • در جستجوی فریده (آزاده موسوی، کورش عطایی)
  • زیمل بلوچستان (مازیار مشتاق گوهری)
  • متهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)
  • مسافران (محمود رحمانی)

 

بهترین فیلم کوتاه:

  • حيوان (بهمن و بهرام ارک)
  • روتوش (کاوه مظاهری)
  • سايه فيل (آرمان خوانساريان)
  • نگاه (فرنوش صمدی)
  • هنوز نه (آرين وزير دفترى)

 

طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز