حواشی این روزهای اکران فیلمهای سینمایی!

اپلیکیشن اندروید رادیو کورش
۱۳۹۶/۴/۲۶ دوشنبه
(3)
(0)
حواشی این روزهای اکران فیلمهای سینمایی!
حواشی این روزهای اکران فیلمهای سینمایی!
به گزارش خبر۲۰:۳۰ تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی یک نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار جلو گیری از اکران دو فیلمی شدند که در آن برخی هنجار ها و شئونات اجتماعی رعایت نشده و برخی مسائل ادیان دیگر در آن به چالش کشیده شده.
وزیر فرهنگ و ارشاد در پاسخ به این درخواست در مقابل دوربینهای تلوزیون قرار گرفت و گفت: ما نمیتوانیم صرف یک قضاوت و یا اعتراض برخی نمایندگان یک فیلم را از نمایش عمومی و صحنه ی اکران خارج کنیم.
رئیس شورای صنفی نمایش و رئیس هیئت مدیره خانه سینما در واکنش به این حواشی پیرامون تأکید کردند که هیچ کس حق دخالت و نظر دادن درباره ی اکران فیلم ها را ندارد.
همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش در جلسه عمومی شورا بر این نکته تأکید کرد که تصمیم گیرنده نهایی برای نمایش فیلمها فقط و فقط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و پروانه نمایش صادر شده از طرف این وزارت خانه معتبرترین سند برای نمایش یک فیلم است و هیچ ارگان ، سازمان و نهادی حق دخالت در اکران فیلمهای رو پرده سینما را ندارد.
در ادامه گزارش ۲۰:۳۰ این نکته مطرح شد که چرا مجلس شورای اسلامی از ابزارهای خود یعنی قانون گذاری برای حل ریشه ای این گونه معضلات بوجود آمده استفاده نمیکند تا هر چند وقت ما شاهد اینگونه مشکلات و حواشی پیرامون فیلمهای سینمایی نباشیم و اینکه چرا دولت طبق قانون برای جلو گیری از اکران بعضی فیلمها هیچ اقدامی نمیکند؟
در ادامه این گزارش برای پاسخ به اینگونه سوالات پیش آمده به یکی از مصاحبه های حمید نعمت الله که یکی از کارگردانهای سینمای ایران است استناد شد.
حمید نعمت الله در مصاحبه ای گفته که راه های حل ریشه ای معضلات سینمای ایران راه های ناکار آمد و بی فایده است و فضای مبتذل و بی ریشه در فیلمهای ما ممکن است که مخاطب داشته باشد اما این مناسب و زیبا نیست.
شرکت سازنده