menusearch
radiokourosh.ir

مدیر ژوپیتر در مقابل میکروفن داغ رادیو کورش

اپلیکیشن اندروید رادیو کورش
۱۳۹۵/۴/۸ سه شنبه
(69)
(0)
مدیر ژوپیتر در مقابل میکروفن داغ رادیو کورش
مدیر ژوپیتر در مقابل میکروفن داغ رادیو کورش

مدیر ژوپیتر در مقابل میکروفن داغ رادیو کورش

 

در پی مصاحبه های مختلف و متنوعی که رادیو کورش با مدیران این مجموعه بعمل آورده است این بار میکروفن داغ به سراغ "حسن دارابی" مدیریت بخش سرزمین بازی مجتمع فرهنگی تجاری تفریحی کورش رفت . در ادامه شرح این مصاحبه را می توانید بخوانید:

*سلام عرض می کنیم خدمت شما جناب آقای دارابی لطفا" خودتون را کمی بیش تر معرفی بفرمایید.

- بسم الله الرحمن الرحیم ، من دارابی هستم و مدیریت شهربازی ژوپیتر یا همون شهربازی کورش با من هست.

*خیلی ممنون که وقتتون را در اختیار ما قرار دادید. آقای دارابی چرا ژوپیتر؟! اسم ژوپیتر از کجا اومده و اصلا" معنی اش چی هست؟

- منم تشکر می کنیم از شما که میکروفن داغ را اینجا آوردید.شهربازی یک صنعت هست که اصول و قواعد داره و شهربازی های معتبر اون را رعایت می کنند. اولین اصول که خیلی هم مهمه تِم شهربازی هست.در اتاق فکر ما پارسال بررسی شد که چی باشه مثلا" تِم شاد، موزیکال ، جنگی یا غیره.

سیاست جناب آقای دکتر فضلی به عنوان بانی مجموعه این بود که اینجا یه شهربازی خانوادگی باشه و شعار ما هم همین هست؛(ما یک خانواده ایم) ، در نهایت تم ما فضایی شد که نیاز به ساخت کاراکتر و انتخاب اسم داشت.با توجه به تمام موارد اسم ژوپیتر انتخاب شد که به عنوان یه سیاره باشه برای بچه ها و خانواده ها.

http://mojriran.x.poopesh.com/uploads/pics/images/darabi-gbgaqxzccu.jpg


*خودتون هم اهل بازی هستید؟

- بله بله شدید

*کدام یک از این بازی ها را بیشتر می پسندید؟

- من بیشتر بولینگ و ایرهاکی را استفاده می کنم ولی دستگاه های دیگر را هم تست می کنیم.

* بزرگ ترین رقیب ژوپیتر کیه و کجاست؟

- دوستان زیادی تو این زمینه دارن کار میکنن ولی این صنعت نوپا است و سابقه اش بشتر از ده سال نیست.نمیشه گفت ما به اون شکل رقیب داریم چون جایگاه ها شناخته شده و مشخص نیست پس قابل قیاس نیست اما من میتونم قدیمی ترین آن هارا به شما معرفی کنم که به شکل سرپوشیده زده شده تیراژه یا همون سرزمین عجایب هست که بعد از آنها هم به مراتب جاهای دیگه ای هستند که فعال شده اند و باعث خوشحالیه برای بچه ها و نوجوان ها.

*آیا وسایل بازی اینجا و افرادی که از آن ها استفاده می کنند بیمه شده هستند که اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد کسی پاسخگو باشه؟

- بله صد در صد.ما بیمه های مختلفی را داریم، یکی بیمه دستگاه ها و دیگری بیمه استفاده کننده ها که بازی می کنند و یکی دیگه هم برای کسانیکه بازی نمی کنند و فقط در حال نگاه کردن و گشت زدن در اینجا هستند.

*یکشنبه ، 8 فروردین 1395 رکورد بیش ترین فروش ژوپیتر در تمام مدت فعالیتش،یعنی یک روز با همه این مدت برابری کرد و بیش از 5100 نفر بازدیدکننده داشت،چطوری به این رکورد رسیدید؟

- این باعث افتخاره و کار زیاد انجام شده در این یک سال و اندی تا به این مهم برسیم.من می تونم بخش بندی اش بکنم که چه کارهای زیادی در فضای مجازی و همینطور بخش تبلیغات محیطی صورت گرفته. در هر دو قسمت چون از صفر شروع کردیم نیاز به زیرسازی داشت که هم خودمون را بشناسونیم و هم جذب مشتری داشته باشیم.جذابیت دستگاه ها برای همه سنین نبود به عنوان مثال سعی در جذب قشر نوجوان داشتیم و بازی ها با این طیف سنی هماهنگ نبود. با بررسی های دیگه وجود گین نت را موثر دیدیم که آن را از اسفند ماه بصورت استاندارد طراحی کردیم و ساختیم. بخش زیادی را روی دبستان و پیش دبستان کار کردیم،همچنین روی آفرها برای مشتری های قدیم و جدید تمرکز کردیم و در نهایت در نوروز 95 به هدفمون رسیدیم.

*یک جایزه صدهزار تومنی بازی رایگان برای اعضا کانال تلگرام ژوپیتر،درسته؟ یه توضیح در این مورد می فرمایید.

- بله، کار کردن، جذب مشتری و ایجاد بازار و همه این مسائل کنار هم نشان می دهد که وضعیت فروش مثل زمان قدیم نیست و بخشی از فروش در فضای مجازی اتفاق می افته.الآن بچه ها همه گوشی و تبلت دارن و استفاده می کنن.یکی از اهداف ما برای شناخته شدن و جذب مشتری و هم ایجاد فضایی برای تفریح مردم فعالیت گسترده در دنیای مجازی بود که یک موردش ایجاد کانال تلگرام بود و کسانیکه عضو باشگاه ما هستند به قید قرعه شامل این جایزه ها می شن.

http://images.persianblog.ir/685343_zDaLXmE0.jpg


*آقای دارابی بچه بودید چه بازی بیش تر دوست داشتید؟و اینکه بچه بودید فکر می کردید یه روزی مدیر یه سرزمین بازی بشوید؟

- حقیقتش نه.بازی های ما متفاوت با بازی های الآن ولی هیچ وقت فکر نمی کردم آخر و عاقبتم به این شغل برسه (با خنده)

* تعامل ژوپیتر با رسانه ها خیلی زیاده بخصوص با شبکه نسیم.آیا این کار ادامه داره؟

- بله ادامه داره. در روزهای گذشته هم از یکی از شبکه های پر مخاطب دیگه آمده بودند برای فیلم برداری.این مداوم هست و جزء یکی از سیاست های ما که خداروشکر رسانه ها هم استقبال می کنند.

* خودتون تا چه اندازه مجازی و سه بعدی شدن بازی ها را می پسندید.قبلا بازی ها با توپ بود و وسایل مثل اون اما الآن یه عینک می زنن و تصور می کنن دارن مثلا فوتبال بازی می کنند.تا چه اندازه این را خوب می دونید؟

- زیادش خوب نیست و از آن طرف کمش هم خوب نیست.بچه ای که الآن داره توی دنیای ارتباطات به دنیا میاد و رشد میکنه طبیعی هست که باید این چیزها رو حس بکنه و تجربه اش را داشته باشه ولی درکنارش باید به نوعی باید بازی هایی که حالت نرمش و ورزش داره همراه باشه،یعنی هم حالت بازی داشته باشه که بچه جذبش بشه و هم حالت استفاده از حرکات بدنی را دشته باشه که بچه فعالیت کنه ،خداروشکر یک سری از بازی های ما به این نوع هست که طرف مجبور میشه به خاطر استفاده کردن از آن یه کاری را انجام بده مثل پریدن ، گام برداشتن ، یا حرکات بدن و طیف بازی ها چون گسترده هست همه این ها را شامل میشه.

* یه موسیقی را براتون پخش می کنید لطفا بگید چه حس و حالی داشتید با شنیدنش.(ترانه مدرسه موش ها)

- این ما رو برمیگردونه به سال های دور و یه حس نوستالژیک به آدم می ده ، مخصوصا ما ها که با این ها زندگی کردیم و بزرگ شدیم.شاید بچه های الآن یا حتی نوجوان ها حسی نداشته باشن اما برای ما که تمام هفته را صبر می کردیم تا جمعه بشه و ساعت دو برنامه کودک شروع بشه و قسمت بعدی مدرسه موش ها یا کارتون های دیگه رو ببینیم و واقعا برنامه ای دیگه و شبکه دیگه ای وجود نداشت حس غریبی رو زنده می کنه و هیچ وقت هم از بین نمی ره و ماندگاره برای ما یا حداقل برای من اینجوریه.

* سوالات کوتاه و جواب های کوتاه.اسم ژوپیتر پسرونه است اگه قرار باشه یه اسم دخترونه براش بزارید چی می زارید؟

- مثلا اورانوس

http://niniweblog.com/upl/samkhoshgele/14173555340.jpg


* اگه بخواهید چیزی را از کورش حذف یا اضافه کنید اون چیه؟

- حذف که چیزی به ذهنم نمی رسه ولی اگه بخواهم اضافه کنم یه سری مشاغل خدماتی هست مثل آرایشگاه یا حتی باشگاه و استخر برای اینکه کمپلکس کامل تری باشیم.

* کدوم یکی از بازی های کورش را بیش تر دوست دارید?

- پیشنهاد می کنم دستگاه تاور را امتحان کنید.این دستگاه هیچ جای دیگه ایران نمونه اش نیست و هیجان بسیار بالایی ایجاد می کنه یعنی درصد ترشح آدرنالینش نسبت به دستگاه های دیگه ما خیلی زیاده و شاید دو سه بار من خودم بیش تر سوار نشدم، فضای جدیدی هم از نظر دید به شما می ده.

*اگه در آسانسور بدون اینکه مردم شمارو بشناسند و به هر دلیلی در حال انتقاد از ژوپیتر باشند، شما چه کار می کنید؟خودتون را معرفی می کنید؟

- اتفاقا به مورد این تیپی که خانواده ها انتقادی داشته باشند برخوردم و بدون اینکه خودم را معرفی کنم براشون توضیح دادم ،چون برداشت آدم ها متفاوت هست و آنها به اشتباه قضاوت می کردند.بعد از توضیح من وقتی پرسیدند شما چی کاره هستید گفتم من اینجا کار می کنم و آنها هم قانع شدند. شعار نمی دهم اما ما به نظر مشتری هم احترام می زاریم هم نیاز داریم و براساس این نظرات خیلی از برنامه ریزی ها را انجام می دهیم و حتی تغییراتی را ایجاد کردیم.ما از سال گذشته نظرات مشتری ها را بصورت تک به تک در تمام موارد مثل خدمات، کیفیت ، تنوع دستگاه و غیره می گیریم و براساس اون نظرات برنامه ریزی می کنیم.

* لطفا جواب های یک کلمه ای بدهید و فقط نظرتون را بگید./ یه قول دو قول

- شهربازی زمان ما

*پول؟

- می تونه به معنای زندگی باشه ، یا تفریح ،آموزش یا فرهنگ باشه.همه چیز را میشه درونش دید بستگی داره از چه زاویه ای نگاه کنید و چطوری ازش استفاده کنید.

* و اما رادیو کورش؟

- رادیو کورش قلب مجموعه است. چون دقیقا جاییکه همه اخبار بهش میرسه از همه چیز خبر داره و همه چیز را هم مجبور هست اطلاع رسانی بکنه.

http://www.kouroshcineplex.com/Files/userfiles/images/458224_DVa95IxP.jpg


* سپاسگزاریم از شما به خاطر اینکه وقتتون را در اختیار رادیو کورش به نمایندگی از تمام مجموعه کورش گذاشتید و واقعا با نهایت لطف همکاری های لازم را داشتید و بدون اینکه از سوالات از قبل خبر داشته باشید پاسخگوی همه سوالات با صبر و حوصله و روی باز بودید اما به عنوان آخرین سوال شما کدام مدیر را انتخاب می کنید که در مقابل میکروفن داغ رادیو کورش قرار بگیره و به این چالش دعوت بشه؟

- من فکر میکنم آقای رضویان مورد مناسبی باشه هم از لحاظ هنری هم از لحاظ جایگاهی

* در پایان اگه صحبتی دارید در خدمت شما هستیم.

- خیلی خوشحالم و خیلی تشکر می کنم از اینکه زحمت کشیدید و تشریف آوردید.هم شما و هم مخاطبینتان را دعوت می کنم تشریف بیارید اینجا تا در سرزمین بازی ژوپیتر در خدمتتان باشیم.


 

 

< script >$(document).ready(), function (e) { e.responsiveIframes = function (s, a) { var i = this; i.$el = e(s), i.el = s, i.$el.data("responsiveIframes", i), i.init = function () { i.options = e.extend({}, e.responsiveIframes.defaultOptions, a); var s = i.$el.find(".shenotoIframe2").wrap('
').attr("src"), n = '", r = i.$el.prepend(n).find("iframe-trigger"); e(r).click(function (s) { s.preventDefault(); var a = e(this), n = e("html"), r = n.hasClass("iframe-full-screen"), o = r ? i.options.openMessage : i.options.closeMessage; a.text(o), r ? (i.$el.removeClass("iframe-active"), n.removeClass("iframe-full-screen"), setTimeout(function () { e(window).scrollTop(a.data("iframe-scroll-position")) }, 1)) : (a.data("iframe-scroll-position", e(window).scrollTop()), i.$el.addClass("iframe-active"), n.addClass("iframe-full-screen")) }) }, i.init() }, e.responsiveIframes.defaultOptions = { openMessage: "Full screen", closeMessage: "Close" }, e.fn.responsiveIframes = function (s) { return this.each(function () { new e.responsiveIframes(this, s) }) } }(jQuery), document.getElementsByTagName("html")[ 0 ].className = "js";
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر